PełnoAktywni migają alfabet

PełnoAktywni migają alfabet

2 czerwca rozpoczęliśmy zajęcia z podstaw języka migowego. Kurs obejmuje 30 godzin. Uczestnikami są społecznicy, wolontariusze, koordynatorzy wolontariatu działający w Subregionie Bielskim. Chcemy, aby w trzecim sektorze, a zwłaszcza w społeczności PełnoAktywnych także osoby głuche czuły się u siebie, aby chętniej podejmowały z nami wspólne działania i akcje na rzecz równych praw osób z niepełnosprawnościami.  Kiedy poznamy język migowy, nareszcie stanie się to możliwe.

Na pierwszych zajęciach gościliśmy Polskie Radio Białystok, program „Pod znakiem Pogoni”. Jest to audycja głównie w języku białoruskim, traktująca o wydarzeniach, problemach ważnych i ciekawych dla społeczności białoruskiej. WYSŁUCHAJCIE  – O NASZYM KURSIE OD OKOŁO 9 MINUTY AUDYCJI.

Chcecie także poznać alfabet w języku migowym? Wymigajcie alfabet z PełnoAktywnymi, obejrzyjcie film poniżej! Wszystkich biegle migających prosimy o wyrozumiałość w kwestii ewentualnych niedociągnięć, ale dopiero co rozpoczęliśmy naszą przygodę z językiem migowym, więc niewprawione palce jeszcze potrzebują praktyki 🙂

Szkolenie z podstaw języka migowego organizowane jest w ramach projektu „PełnoAktywni-SamoSprawni” realizowanego z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: